foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

ZSP (59)

SZKOŁA KREATYWNEGO MYŚLENIA I DZIAŁANIA

MENU

SZKOLNE KOMUNIKATY

3 kwietnia 2019 roku
w gabinecie 09 (pedagog szkolny)
w godz. 13.30-17.00
porad i konsultacji
uczniom oraz rodzicom
udzielać będzie
psycholog
Pani Eliza Wolska
.
Serdecznie zapraszamy.

Najlepsze technika w powiecie żagańskim w ZSP w Żaganiu

ranking-lit-tarcza-2019.png

Szkoła przynależy do:

loga-stref-final-export_DKE - standard.jpg

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu zapraszają serdecznie:

21 marca 2019 roku uczniów klas trzecich Gimnazjów oraz klas ósmych Szkół Podstawowych indywidualnie oraz w grupach z nauczycielami na dzień otwarty szkoły w godzinach 8.00- 11.00.

W programie między innymi:

  • Zapoznanie z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/20
  • Prezentacja osiągnięć uczniów naszej szkoły
  • Pokaz musztry i samoobrony
  • Zwiedzanie szkoły

logo59.jpg szkoła1

Informujemy, że w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” istnieje możliwość pozyskania świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności, świadczenia w formie posiłku lub świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych. Dodatkowe informacje można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej lub u pedagoga szkolnego.

9 marca 2019 w Zespole Szkół w Rzepinie odbył się koncert swingowo- jazzowy „ 20 lat Polski w NATO” w wykonaniu połączonych orkiestr: Orkiestry Wojskowej z Żagania oraz Orkiestry Sił Powietrznych USA. Na koncercie obecni byli przedstawiciele różnych służb mundurowych, w tym generał brygady Robert Kosowski, dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze płk Grzegorz Dyrka oraz Konsul USA ds. prasy i kultury p. Amy Steinmann, z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.Naszą szkołę, na zaproszenie Burmistrza Rzepina i Dyrekcji Zespołu Szkół w Rzepinie, reprezentowała Pani wicedyrektor Dorota Girsa- Downar.

Czytaj więcej: Koncert swingowo- jazzowy „ 20 lat Polski w NATO” w Rzepinie

Katarzyna Kowalewska, Kinga Wika i Laura Kruszewska, uczennice naszej szkoły uczestniczyły w debacie: "Człowiek człowiekowi hejterem". Spotkanie odbyło się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. S. Banacha w Żaganiu.

Niestety wolność w internecie niektórzy rozumieją opatrznie jako brak jakichkolwiek granic, zwłaszcza jeśli chodzi o wolność wypowiedzi. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że wszystko zaczyna się od języka. Debatowano na temat bycia zarówno ofiarą internetwego hejtu, jak i samym hejterem. Wypowiedzi zaproszonych gości i zgromadzonej młodzieży wskazywały, że edukacji w tym zakresie ciągle mało, uwrażliwienia jeszcze mniej. Podobnie ze świadomością o zagrozeniach płynących z obszaru nowoczesnych technologii. Dziękujemy serdecznie organizatorom za zaproszenie.

DSC_0031-1024x681 debata.jpg

źródło fotografii: http://www.lozagan.pl/czlowiek-czlowiekowi-hejterem/dsc_0031/

 

NASI PARTNERZY

  full width logo um 300x1501 300x150 powiatzaganski

Urzad Pracy

DKE Hotel Career
  Poradnia Psychologiczno Pediatryczna SBH Unityline Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna MCK
   KPSP Policja 34BKP  WKU OHP 
           

2019 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu Rights Reserved