SZKOLNE KOMUNIKATY

3 kwietnia 2019 roku
w gabinecie 09 (pedagog szkolny)
w godz. 13.30-17.00
porad i konsultacji
uczniom oraz rodzicom
udzielać będzie
psycholog
Pani Eliza Wolska
.
Serdecznie zapraszamy.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu zapraszają serdecznie:

21 marca 2019 roku uczniów klas trzecich Gimnazjów oraz klas ósmych Szkół Podstawowych indywidualnie oraz w grupach z nauczycielami na dzień otwarty szkoły w godzinach 8.00- 11.00.

W programie między innymi:

• Zapoznanie z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/20
  • Prezentacja osiągnięć uczniów naszej szkoły
  • Pokaz musztry i samoobrony
  • Zwiedzanie szkoły

logo59.jpg szkoła1

Informujemy, że w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” istnieje możliwość pozyskania świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności, świadczenia w formie posiłku lub świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych. Dodatkowe informacje można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej lub u pedagoga szkolnego.

9 marca 2019 w Zespole Szkół w Rzepinie odbył się koncert swingowo- jazzowy „ 20 lat Polski w NATO” w wykonaniu połączonych orkiestr: Orkiestry Wojskowej z Żagania oraz Orkiestry Sił Powietrznych USA. Na koncercie obecni byli przedstawiciele różnych służb mundurowych, w tym generał brygady Robert Kosowski, dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze płk Grzegorz Dyrka oraz Konsul USA ds. prasy i kultury p. Amy Steinmann, z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.Naszą szkołę, na zaproszenie Burmistrza Rzepina i Dyrekcji Zespołu Szkół w Rzepinie, reprezentowała Pani wicedyrektor Dorota Girsa- Downar.

Czytaj więcej: Koncert swingowo- jazzowy „ 20 lat Polski w NATO” w Rzepinie

Katarzyna Kowalewska, Kinga Wika i Laura Kruszewska, uczennice naszej szkoły uczestniczyły w debacie: "Człowiek człowiekowi hejterem". Spotkanie odbyło się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. S. Banacha w Żaganiu.

Niestety wolność w internecie niektórzy rozumieją opatrznie jako brak jakichkolwiek granic, zwłaszcza jeśli chodzi o wolność wypowiedzi. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że wszystko zaczyna się od języka. Debatowano na temat bycia zarówno ofiarą internetwego hejtu, jak i samym hejterem. Wypowiedzi zaproszonych gości i zgromadzonej młodzieży wskazywały, że edukacji w tym zakresie ciągle mało, uwrażliwienia jeszcze mniej. Podobnie ze świadomością o zagrozeniach płynących z obszaru nowoczesnych technologii. Dziękujemy serdecznie organizatorom za zaproszenie.

DSC_0031-1024x681 debata.jpg

źródło fotografii: http://www.lozagan.pl/czlowiek-czlowiekowi-hejterem/dsc_0031/

full width logo um 300x1501 300x150 powiatzaganski

DKE Hotel Career