Katarzyna Kowalewska, Kinga Wika i Laura Kruszewska, uczennice naszej szkoły uczestniczyły w debacie: "Człowiek człowiekowi hejterem". Spotkanie odbyło się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. S. Banacha w Żaganiu.

Niestety wolność w internecie niektórzy rozumieją opatrznie jako brak jakichkolwiek granic, zwłaszcza jeśli chodzi o wolność wypowiedzi. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że wszystko zaczyna się od języka. Debatowano na temat bycia zarówno ofiarą internetwego hejtu, jak i samym hejterem. Wypowiedzi zaproszonych gości i zgromadzonej młodzieży wskazywały, że edukacji w tym zakresie ciągle mało, uwrażliwienia jeszcze mniej. Podobnie ze świadomością o zagrozeniach płynących z obszaru nowoczesnych technologii. Dziękujemy serdecznie organizatorom za zaproszenie.

DSC_0031-1024x681 debata.jpg

źródło fotografii: http://www.lozagan.pl/czlowiek-czlowiekowi-hejterem/dsc_0031/