foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

ZSP (59)

SZKOŁA KREATYWNEGO MYŚLENIA I DZIAŁANIA

MENU

free accordion joomla menu

Najlepsze technika w powiecie żagańskim w ZSP w Żaganiu

ranking-lit-tarcza-2019.png

Szkoła przynależy do:

loga-stref-final-export_DKE - standard.jpg

Wczoraj dotarła do nas radosna wiadomość o zakwalifikowaniu wniosku naszej szkoły do programu Erasmus + pt.: „Europejskie praktyki zawodowe gwarancją sukcesu w przyszłości” o wartości ponad 86 500 zł.

Głównym celem projektu jest nabycie oraz wzrost umiejętności zawodowych, kompetencji społecznych oraz językowych przez 32 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu. Cel ten osiągnięty zostanie poprzez organizację 4-tygodniowych staży zawodowych odbywających się we włoskich przedsiębiorstwach. Docelowym miejscem jest Katania na Sycylii. Partnerem projektu, pełniącym rolę organizacji przyjmującej jest włoska organizacja AssociazioneArtisticaCulturale „A Rocca” z siedzibą w Barcellona Pozzo di Gotto w prowincji Messyna (Sycylia).

W zagranicznych stażach udział weźmie 32 uczniów naszej szkoły. W ramach projektu zorganizowane zostaną dwie tury stażów, a w każdej udział weźmie 16 uczniów. Pierwsza odbędzie się   w terminie -marzec/kwiecień 2020 r. dla 16 techników logistyków, natomiast  druga - marzec/kwiecień 2021 r. dla 10 techników logistyków oraz 6 uczniów kształcących się na kierunku technik hotelarstwa. W mobilności udział wezmą uczniowie klas trzecich, dla których program nauczania przewiduje odbycie 4-tygodniowych praktyk zawodowych. Każdej grupie uczniów towarzyszyć będzie dwóch nauczycieli opiekunów. Przed każdym wyjazdem odbędą się obowiązkowe zajęcia przygotowawcze dla uczniów. Będą to dodatkowe zajęcia języka włoskiego, angielskiego, a także zajęcia kulturowe i pedagogiczne.

ERASMUSPLUS3-1024x550.jpg

NASI PARTNERZY

  full width logo um 300x1501 300x150 powiatzaganski bdsp DKE MCK
 

Urzad Pracy

SBH Unityline Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna Hotel Career
  MON  Policja 34BKP  WKU KPSP
           

2019 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu Rights Reserved