free accordion joomla menu

Wczoraj dotarła do nas radosna wiadomość o zakwalifikowaniu wniosku naszej szkoły do programu Erasmus + pt.: „Europejskie praktyki zawodowe gwarancją sukcesu w przyszłości” o wartości ponad 86 500 zł.

Głównym celem projektu jest nabycie oraz wzrost umiejętności zawodowych, kompetencji społecznych oraz językowych przez 32 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu. Cel ten osiągnięty zostanie poprzez organizację 4-tygodniowych staży zawodowych odbywających się we włoskich przedsiębiorstwach. Docelowym miejscem jest Katania na Sycylii. Partnerem projektu, pełniącym rolę organizacji przyjmującej jest włoska organizacja AssociazioneArtisticaCulturale „A Rocca” z siedzibą w Barcellona Pozzo di Gotto w prowincji Messyna (Sycylia).

W zagranicznych stażach udział weźmie 32 uczniów naszej szkoły. W ramach projektu zorganizowane zostaną dwie tury stażów, a w każdej udział weźmie 16 uczniów. Pierwsza odbędzie się   w terminie -marzec/kwiecień 2020 r. dla 16 techników logistyków, natomiast  druga - marzec/kwiecień 2021 r. dla 10 techników logistyków oraz 6 uczniów kształcących się na kierunku technik hotelarstwa. W mobilności udział wezmą uczniowie klas trzecich, dla których program nauczania przewiduje odbycie 4-tygodniowych praktyk zawodowych. Każdej grupie uczniów towarzyszyć będzie dwóch nauczycieli opiekunów. Przed każdym wyjazdem odbędą się obowiązkowe zajęcia przygotowawcze dla uczniów. Będą to dodatkowe zajęcia języka włoskiego, angielskiego, a także zajęcia kulturowe i pedagogiczne.

ERASMUSPLUS3-1024x550.jpg