free accordion joomla menu

odbędą się zebrania
z rodzicami.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

W marcu kolejna grupa 10 uczniów Technikum Logistycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu rozpoczyna kurs praw jazdy w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”. Zajęcia będą odbywały się w Profesjonalnej Szkole Jazdy „Delta”.

W dniach 24,25 i 27 listopada 2017 roku uczniowie klas Technikum Logistycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu uczestniczyli w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” w kursie „Transport i spedycja krajowa i międzynarodowa”. Podczas zajęć uczniowie m.in.:

- poznali zasady doboru przewoźników, spedytorów, zleceniodawców ,

- poznali procedury zawierania różnego typu umów przewozowych i spedycyjnych z wykorzystaniem nowych możliwości prawnych i zwyczajowych,

- nabyli umiejętności radzenia sobie z różnymi problemami przy zawieraniu umów,

- zapoznali się z procedurami oraz dokumentami transportowo-spedycyjnymi.

• spedycja1
  • spedycja2
  • spedycja3
  • spedycja4

W dniach 29, 30 listopada i 1 grudnia 2017 roku uczniowie Technikum Logistycznego z ZSP w Żaganiu uczestniczyli w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” w kursie Excel podstawowy.

Celem kursu było nabycie podstawowych umiejętności z zakresu obsługi arkusza kalkulacyjnego Excel, a także utrwalenie już posiadanej wiedzy. Uczniowie poznali podstawy Excela oraz zapoznali się z możliwościami praktycznego wykorzystania arkusza kalkulacyjnego w codziennej pracy. Ponadto uczniowie poznali najczęściej wykorzystywane formuły, sposoby tworzenia tabel i wykresów.

• exel1
  • exel2
  • exel3
  • exel4

W dniach od 24 listopada do 20 grudnia 2017 roku uczniowie Technikum Logistycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu uczestniczą w kursie „operator wózka widłowego”, w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”

Kurs ten obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych i 5 godzin zajęć praktycznych, które mają na celu przygotowanie ucznia do uzyskania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze wózków jezdniowych. Zajęcia kończą się państwowym egzaminem UDT. Po zdaniu egzaminu uczeń zdobywa legitymację UDT, która daje bezterminowe prawo do obsługi wózka jezdniowego podnośnikowego na terenie całego kraju.

• wozki_1
  • wozki_2
  • wozki_3
  • wozki_4
  • wozki_5

W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” uczennice klasy 2 Technikum Obsługi Turystycznej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu uczestniczyły w „Profesjonalnym kursie kelnerskim I i II stopnia”.

Szkolenie to umożliwiło nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu: organizacji pracy kelnerskiej, technik obsługi gości restauracyjnych, zasad nakrywania stołów, serwowania potraw i napojów alkoholowych, bezalkoholowych oraz gorących, organizacji przyjęć okolicznościowych, a także sprzedaży sugestywnej. Wszystkie uczennice zdobyły certyfikat, zdając po zakończeniu szkolenia egzamin teoretyczny oraz praktyczny.

• kel1
  • kel2