Podręczniki dla klas pierwszych.

Spis podręczników dla klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019.

LINK

NOWE TERMINY ZAJĘĆ ZOSTANĄ OPUBLIKOWANE PO WAKACJACH.

Comenius - wyjazdy indywidualne młodzieży

Wyjazdy Indywidualne Uczniów Comeniusa to jedna z akcji programu Comenius. Dzięki niej uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mają szansę spędzenia od 3 do 10 miesięcy za granicą. W tym czasie uczą się w tzw. szkole przyjmującej i mieszkają u zagranicznej rodziny, którą nazywamy rodziną goszczącą.

Umożliwienie nauki w innych krajach europejskich ma pomóc uczniom lepiej zrozumieć różnorodność kultur i języków europejskich, a do tego uczy samodzielności i innych umiejętności ważnych dla rozwoju osobistego.

Akcja Wyjazdy Indywidualne Uczniów Comeniusa:

• rozwija trwałą współpracę pomiędzy szkołami oraz wzmacnia europejski wymiar edukacji szkolnej
  • wspiera szkoły w uznawaniu nauki odbywanej w szkole partnerskiej za granicą
  • oferuje specjalne szkolenia dla nauczycieli zaangażowanych w organizację wyjazdów, co umożliwia im dostęp do cennych międzynarodowych treści, a dla uczniów szkolenie przygotowujące ich do pobytu za granicą.

Więcej informacji na temat programu  można znaleźć tutaj

Z ZSTH na naukę do Francji!

Zespół Szkół Tekstylno – Handlowych jako jedna z dziesięciu szkół w Polsce otrzymała grant na realizację międzynarodowego projektu Comenius – Wyjazdy indywidualne uczniów. Dzięki niemu trzy uczennice z ZSTH: Aleksandra Długosz, Patrycja Pluta i Natalia Hejnosz spędzą we Francji 3 miesiące ( od września do grudnia 2013), ucząc się w partnerskiej szkole w Nantes i mieszkając u rodzin goszczących. To niesamowita i niepowtarzalna szansa dla tych młodych ludzi. Możliwość uczenia się w innej europejskiej szkole będzie z pewnością jednym z najciekawszych doświadczeń w życiu tych trzech uczennic, a poznawanie innego systemu nauczania to ogromna próba z jaką będą musieli się zmierzyć. Nowa szkoła, koledzy, nauczyciele, środowisko, miasto i rodziny, u których będą gościć pomogą uczniom lepiej zrozumieć różnorodność kultur i języków europejskich, a do tego nauczą samodzielności i innych umiejętności ważnych dla rozwoju osobistego.

ZSTH jako jedyna szkoła w regionie oferuje uczniom tak niesamowite możliwości!

Jest to przykład wspaniałej, międzynarodowej współpracy, która już od wielu lat jest kultywowana w Zespole Szkół Tekstylno – Handlowych w Żaganiu i od wielu lat przynosi wymierne, pozytywne efekty.

Pobyt dziewczyn we Francji można śledzić na ich blogach, w zakładkach do tej strony.

PO POWROCIE

O TYM JAK WARTOŚCIOWY BYŁ TO PROJEKT I JAK WSPANIAŁA BYŁA TO PRZYGODA ŻYCIA DLA PATRYCJI, OLI I NATALII, MOŻECIE PRZECZYTAĆ W ICH SZCZEGÓŁOWYCH SPRAWOZDANIACH

SPRAWOZDANIE PATRYCJI

SPRAWOZDANIE OLI