Tu realizujemy projekt

"Pilotażowy program wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych"

W ramach projektu „ Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” uczennice klasy 4 Technikum Hotelarskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu uczestniczyły w szkoleniu „Kurs Baristy – sztuka parzenia kawy z certyfikacją”.

Ten zaawansowany kurs obejmował tematykę z zakresu: gatunków kaw, komponowania mieszanek kaw oraz ich palenia, parametrów espresso, ekstrakcji oraz czynników wpływających na jej jakość, technik alternatywnych metod parzenia kawy, oceny sensorycznej wraz z badaniem jakości naparów, techniki spieniania mleka, obsługi ekspresu ciśnieniowego, sztuki latte art oraz technik sprzedażowych wraz z profesjonalną obsługą gości.

Zdając na zakończenie szkolenia egzamin teoretyczny oraz praktyczny wszystkie uczennice zdobyły certyfikat Master Barista.

• bar1
  • bar2