WTOREK KONTAKTOWY

w ramach
"WTORKU KONTAKTOWEGO". Wszyscy nauczyciele będą pełnili dyżury
w godzinach 16.00-17.00
w gabinetach lub w pokoju nauczycielskim.

Ścianka wspinaczkowa

Ścianka wspinaczkowa nieczynna do odwołania.

Przepraszamy.

• poniedziałek - godz. 15.00 - 15.50,
  • czwartek - godz. 15.00 - 16.00

Krok I

od 15 maja do 26 maja 2017r.
(do godz.15.00)

1.Rejestracja kandydatów na stronie:

- Przed Tobą zakładka „ NOWY KANDYDAT”, na której zakładasz konto.

- Logujesz się w elektronicznym systemie naboru  w ofercie Z S P w Żaganiu .

- Naszą szkołę zaznaczasz jako szkołę „pierwszego wyboru”.

- Wybierasz maksymalnie 3 kierunki nauczania  z propozycji naszej szkoły, ale pierwszy zaznacz ten,  w którym zamierzasz się uczyć.

- Drukujesz: Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej.

2.Składanie podań do wybranej przez kandydata szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym (wydrukowany wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej, oświadczenie podpisane przez kandydata i jego rodziców/opiekunów oraz potwierdzeniem dla zgłaszającego).

Podania należy składać w szkole tzw.
,,pierwszego wyboru”.

Krok II

od 23 czerwca do 27 czerwca 2017r.
(do godz.15.00)

Przyjmowanie dokumentów wymaganych przez szkołę:

- świadectwo ukończenia gimnazjum
- zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

Krok III

29 czerwca 2017r. o godz.12.00

Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia i kandydatów niezakwalifikowanych.

Krok IV

do 6 lipca 2017r. do godz. 15.00

Potwierdzenie przez kandydata woli podjęcia nauki w wybranej szkole.

Uzupełnienie kompletu dokumentów wymaganych przez szkołę:

-świadectwo ukończenia gimnazjum (oryginał),

-zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego (oryginał),

-2 zdjęcia,

-informacja od pracodawcy o przyjęciu na praktyczna naukę zawodu (szkoła branżowa I stopnia).

Krok V

7 lipca 2017r. godz.12.00

Ogłoszenie list kandydatów przyjętych do szkoły, którzy potwierdzili wolę podjęcia nauki w danej szkole oraz wolnych miejsc w szkole.

15 marca na Arenie odbyły się . Nasze drużyny dziewcząt i chłopców zajęły 2 miejsca i zakwalifikowały się do dalszych rozgrywek. Gratulacje!

Łukasz Kozyra z klasy 2 Technikum Logistycznego na pewno na to zasłużył. Wychowanek Sensei Artura Niezgody został dwukrotnym Mistrzem Polski. To niesamowity sukces Łukasza, który jest zawodnikiem Thai Kick Boxingu WKS "Sobieski" Żagań. Obydwa tytuły zdobył na Otwartych Mistrzostwach Polski World Kick Boxing And Karate Association, które odbyły się w Świdnicy 20.03.2016. Należy dodać, iż miał on sporą konkurencję, gdyż w

mistrzostwach wystartowało 250 zawodników z ponad 20 klubów sportowych.

Łukasz Kozyra wywalczył:

W KATEGORII POINT FIGHTING:

- I miejsce i tytuł Mistrza Polski

W KATEGORII LIGHT CONTACT:

- I miejsce i tytuł Mistrza Polski

Łukasz uzyskał również powołanie do Kadry Narodowej. Gratulujemy i jesteśmy niezmiernie dumni z jego sukcesów!

Czytaj więcej: MÓWCIE MU "MISTRZU"!

Comenius - wyjazdy indywidualne młodzieży

Wyjazdy Indywidualne Uczniów Comeniusa to jedna z akcji programu Comenius. Dzięki niej uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mają szansę spędzenia od 3 do 10 miesięcy za granicą. W tym czasie uczą się w tzw. szkole przyjmującej i mieszkają u zagranicznej rodziny, którą nazywamy rodziną goszczącą.

Umożliwienie nauki w innych krajach europejskich ma pomóc uczniom lepiej zrozumieć różnorodność kultur i języków europejskich, a do tego uczy samodzielności i innych umiejętności ważnych dla rozwoju osobistego.

Akcja Wyjazdy Indywidualne Uczniów Comeniusa:

• rozwija trwałą współpracę pomiędzy szkołami oraz wzmacnia europejski wymiar edukacji szkolnej
  • wspiera szkoły w uznawaniu nauki odbywanej w szkole partnerskiej za granicą
  • oferuje specjalne szkolenia dla nauczycieli zaangażowanych w organizację wyjazdów, co umożliwia im dostęp do cennych międzynarodowych treści, a dla uczniów szkolenie przygotowujące ich do pobytu za granicą.

Więcej informacji na temat programu  można znaleźć tutaj

Z ZSTH na naukę do Francji!

Zespół Szkół Tekstylno – Handlowych jako jedna z dziesięciu szkół w Polsce otrzymała grant na realizację międzynarodowego projektu Comenius – Wyjazdy indywidualne uczniów. Dzięki niemu trzy uczennice z ZSTH: Aleksandra Długosz, Patrycja Pluta i Natalia Hejnosz spędzą we Francji 3 miesiące ( od września do grudnia 2013), ucząc się w partnerskiej szkole w Nantes i mieszkając u rodzin goszczących. To niesamowita i niepowtarzalna szansa dla tych młodych ludzi. Możliwość uczenia się w innej europejskiej szkole będzie z pewnością jednym z najciekawszych doświadczeń w życiu tych trzech uczennic, a poznawanie innego systemu nauczania to ogromna próba z jaką będą musieli się zmierzyć. Nowa szkoła, koledzy, nauczyciele, środowisko, miasto i rodziny, u których będą gościć pomogą uczniom lepiej zrozumieć różnorodność kultur i języków europejskich, a do tego nauczą samodzielności i innych umiejętności ważnych dla rozwoju osobistego.

ZSTH jako jedyna szkoła w regionie oferuje uczniom tak niesamowite możliwości!

Jest to przykład wspaniałej, międzynarodowej współpracy, która już od wielu lat jest kultywowana w Zespole Szkół Tekstylno – Handlowych w Żaganiu i od wielu lat przynosi wymierne, pozytywne efekty.

Pobyt dziewczyn we Francji można śledzić na ich blogach, w zakładkach do tej strony.

PO POWROCIE

O TYM JAK WARTOŚCIOWY BYŁ TO PROJEKT I JAK WSPANIAŁA BYŁA TO PRZYGODA ŻYCIA DLA PATRYCJI, OLI I NATALII, MOŻECIE PRZECZYTAĆ W ICH SZCZEGÓŁOWYCH SPRAWOZDANIACH

SPRAWOZDANIE PATRYCJI

SPRAWOZDANIE OLI